Koçluk - Eğitim

Nihan Hakkında...

Doğum… Başlangıç… Kendini tanıma… Hakikati görme çabalarının devamı…
Nihan...

1972 yılında Almanya’da hayata Merhaba dedim. 7 yaşıma kadar anneanne ve dedemle birlikte muhteşem bir çocukluk geçirdim Türkiye’de. Anneannemin vefatı sebebiyle Almanya’ya gidişimle birlikte benim için bambaşka bir hayat mümkün oldu. Eğitim ve toplum sisteminin gelişmişliği beni her açıdan çok etkiledi, hayvana, insana, doğaya ve dinlere olan merakım o dönemlerde ciddi olarak başladı.

Sonrasında Türkiye’ye taşınma farklı şehirlerde ve okullarda devam eden maceram en son Ankara’da Hacettepe Üniversitesinde Alman Dili ve Öğretmenliği bölümü ile bitti sanırken aslında yüce plan tıkır tıkır işlemeye devam ediyordu.

Uzun süren iş hayatı akabinde gelen aşk evliliği ve iki muhteşem erkek çocuğunun dünyaya gelmesine aracılık etmek benim için inanılmaz bir büyümeyi de beraberinde getirdi.

Annelik en büyük gelişimi sağladı hayatımda. Onlardan gelen mesajları duymayı, anlamlandırmayı çok geç öğrenebildim ne yazık ki, içimdeki potansiyele sürekli çağrı yapan bu anonsları ancak buhranlı geçen boşanma sonrasında duymaya başlayabildim.

Buhranımdan kurtulabilmek için çıktığım içsel yolculuğumda çok güçlü dönüşümler yaşadım, inanılmaz eğitimler aldım dünyaca ünlü hocalardan ve bu beni gerçek potansiyelime doğru muhteşem bir yolculuğa çıkardı.

Nihan...

Bu yolculuk halihazırda devam ediyor, Hakikatin ışığı bana bir kere göründü artık ve bu asla vazgeçilemez bir şey.

İleri NLP eğitimleri, Yaşam koçluğu, Access Bars, Landmark Liderlik eğitimi, Hipnoz eğitimleri gibi bir çok farklı alanda zihin ötesi eğitimleri aldıktan sonra bütün bu bilgileri kendi hayatımda oturtarak ve bunları eğitimciliğim ile birleştirerek artık hem YAŞAM KOÇLUĞU, NLP ve kendi yarattığım ve çok güçlü içsel dönüşüm yaratan “İLLÜZYONU TANI, POTANSİYELİNE DOĞ” seminer ve eğitimlerini vermekteyim.

Bunun yanında bireysel; Dönüşüm, İlişkiler, Ebeveyn, Evlilik ile ilgili de kişisel koçluklarım devam etmektedir.

Özüm Hakkında...

Merhaba. Ben Özüm Hatipoğlu...
Nihan...

Uzun zamandan beri zihinsel/ruhsal çalışmalara olan ilgim ve oyunculuğa tutkum;istediğim iki mesleğin de kardeş olduğunu ve çok sevdiğin bir şey için diğer çok sevdiğin şeyden vazgeçmek zorunda olmadığımı gösterdi bana.Ufak yaşta başladığım tiyatro çalışmalarımı,lise yıllarında eğitimini almaya başladığım spiritüel çalışmalar ve Ege Üniversitesi’nde lisans eğitimini aldığım felsefeyle harmanlayarak bir iş edinmeyi seçtim.

Hayatım boyunca içinden çıkamayacağımı düşündüğüm her derdimle kime nasıl hizmet edeceğimi,yarattığım bir hastalıkla da kime ne şekilde şifa olabileceğimi tecrübe edindim.

Özümüzde bulunan potansiyeli çıkarmanın,’fark etmek’le başlayan birçok yolu var.Ben bu sürecimi theta healing,accessbars,mtvss beden prosesi,reiki ,nefes çalışmaları ve meditasyonla yaşıyorum.

Seanslarımda fobilerden arınarak,takıntılarımız,kalıplarımız,hükümlerimiz olmadan,bedensel/zihinsel/ruhsal açıdan kendimizi dengede hissetmeyi;ilişkilerimizi şifalandırmayı ve yaşam kalitemizi arttırmayı hedef alıyorum.

Her hastalığın elbetteki biyolojik sebeplerini de gözardı etmeyerek,psikolojik sorunlardan kaynaklandığı kanısıyla bu süreci zihnimizin yarattığını göstermeyi,idrak ve bilinçle beraber nasıl uçup gittiğini beraber gözlemleyelim istiyorum.

Nihan... Nihan...

İletişim:

Mail: ozumhatipoglu9@gmail.com

İnstagram: @ozumhatipoglu